Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 Tanıtım ve Kurulum Rehberi

Üniversitemiz değerli personel ve öğrencileri,

Yenilen Microsoft Kampüs anlaşması çerçevesinde Microsoft Office 365 hizmeti tüm akademik ve idari personelimizin yanı sıra öğrencilerimizin de kullanımına sunulmuştur. Microsoft Teams, Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneDrive gibi en son üretkenlik uygulamaları ve çok daha fazlası bulut destekli olarak kullanıcıların erişimine açılmıştır. Sunucu sistemin tekrar kurulması nedeniyle daha önce oluşturulan tüm hesaplar iptal edilmiş ve tekrar oluşturulmuştur. Kurumumuz bünyesindeki tüm personelimiz topluca sistemin içine aktarılmıştır.

Personel ve öğrencilerimizin portal.office.com web adresine giriş yaptıktan sonra, aşağıda belirtilen şekilde bilgilerini girerek kurulum işlemini tamamlaması gerekmektedir.
Kullanıcı Adı: [email protected]
Geçici Parola:
(Türkçe Karakter Kullanmadan)

– Büyük Harfle (İlk)İsminizin ve (İlk )Soy İsminizin Baş Harfleri
– T.C. kimlik numaranızın ilk 4 hanesi
– ve sonuna !? şeklindedir.

Örneğin; İrem Nur ŞANLI DEMİR isimli personelimizin geçici parolası; IS1234!?

Oturum açma işlemi ardından parolalarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Güvenli bir parola oluşturmanız güvenliğiniz için önem arz etmektedir. Parolanızın en az 8 haneli olmasına ve içerisinde küçük-büyük harf, rakamlar ve noktalama işaretlerinin olmasına dikkat ediniz. Bir diğer önemli husus ise daha önce bilgisayarlarınıza kurulmuş olan Microsoft Office 365 ve/veya daha eski Office ürünlerinin tamamının bilgisayarınızdan kaldırılması gerekmektedir.  Aksi takdirde kurulum tamamlanamayabilir.

Tüm sorularınız için [email protected] adresine e-posta atabilirsiniz.

Bilgilerinize Sunar,
İyi Çalışmalar Dileriz.

Microsoft Office 365 Tanıtım ve Kurulum Rehberi

Microsoft Office 365 Tanıtım ve Kurulum Rehberi

Microsoft Office 365 Kurulum

Aday Öğrenci

Canlı Destek