BİDB’dan Yeni Bilgisayar İşletmenlerine Oryantasyon Eğitimi

BİDB’dan Yeni Bilgisayar İşletmenlerine Oryantasyon Eğitimi

Üniversitemiz Genel Sekreterlik Koruma ve Güvenlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/a maddesi kapsamında Koruma ve Güvenlik Personeli kadrosunda görev yapmaktayken bilgisayar işletmeni kadrosuna atamaları yapılan personele yönelik oryantasyon eğitimi gerçekleştirildi. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından verilen eğitimler, ataması yapılan personelin üniversitemiz bünyesinde kullanılmakta olan bilişim sistemleri ve teknolojileri hakkında farkındalığını artırmayı amaçladı.

Eğitim programı, 09-10 Temmuz 2024 tarihlerinde düzenlendi ve iki gün sürdü. Program kapsamında Temel Bilgisayar Kullanımı Eğitimi, Office Araçları Kullanımı, Bilgi Güvenliği Eğitimi, Kurumsal e-posta Kullanımı, Kurumsal Web Site (samsun.edu.tr) Eğitimi, EBYS, OBS, LMS, SİMER, YORDAM, VPYS ve IP Telefon Kullanımı gibi konular ele alındı.

Oryantasyon eğitimleri, başta Bilgi İşlem Daire Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Özgür TONKAL olmak üzere, başkanlığımız bünyesinde görev yapan uzmanlar tarafından verildi. Başkan Tonkal, oryantasyon eğitiminin tanıtım oturumunda yapmış olduğu konuşmada, eğitimlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasının göreve yeni başlayacak personelin üniversitemizin bilişim sistemlerine hızlı ve etkili bir şekilde uyum sağlamasına katkısının önemli olduğunu vurgulamıştır.

 

11 Temmuz 2024

Aday Öğrenci

Canlı Destek